ERASMUS+

 

 

 

 

 

Międzynarodowa współpraca Specjalnego-Ośrodka

Szkolno-Wychowawczego

w Pucku w ramach programu Erasmus+

 

Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk

Akcja K2 Partnerstwa Strategiczne 2015-2018

 

 Projekt realizowany w ramach akcji 2 „Partnerstwa strategiczne” polega na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych, władz oświatowych i innych organizacji zajmujących się edukacją szkolną. Celem działań w ramach programu jest wprowadzenie długofalowych zmian, innowacji  i dobrych praktyk wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości kształcenia. W szczególności zwiększanie osiągnięć młodych ludzi a także podnoszenie jakości wczesnej edukacji i opieki oraz rozwijanie i wzmacnianie kompetencji zawodowych nauczycieli.

W ramach tej akcji wspierane są działania instytucji partnerskich, które wpływają na rozwój sektora kształcenia i szkoleń zawodowych zarówno  w zakresie lokalnym jak i międzynarodowym. Głównym koordynatorem projektu jest  Staaliches regionales Förderzentrum Johann-Heinrich-Pestalozzi Rudolstadt.  Celem projektu jest poprawa jakości działalności edukacyjnej oraz jej lepszego dopasowania się do potrzeb kształcenia zawodowego. Wspiera on międzynarodową współpracę szkół, umożliwia wyjazdy uczniów za granicę w celu zdobycia nowych umiejętności zawodowych.

W dniach 21.09.2015r. – 23.09.2015r. w Echternach Luksemburgu, odbyło się pierwsze spotkanie projektowe w ramach programu Erasmus+. W spotkaniu uczestniczyła Dyrektor SOSW w Pucku Pani Bożena Jakubowska, wicedyrektor Pani Danuta Bilinska, oraz przedstawiciel Powiatu Puckiego Pani Beata Biełacka.

 

PARTNERZY PROJEKTU:

Chorwacja: Škola za odgoj i obrazovanje – Pula

Czechy: Základní škola, Stříbro, Revoluční 1431

Niemcy: Levana-Schule

Luksemburg: Centre d'education différenciée Echternach

Polska: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pucku

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leśnicy

 

Spotkanie projektowe dotyczyło zaplanowania działań związanych z realizacjᶏ i przebiegiem  projektu. Każdy z partnerόw  przedstawił szczegółowo rodzaj działań, które będzie realizował  w danym roku. Ustalono harmonogram międzynarodowych spotkań, w których  wezmą udział uczniowi i nauczyciele ze szkόŁ partnerskich. Realizacja projektu odbędzie się w latach 2015 – 2018.  Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia budynku szkoły, sal lekcyjnych oraz zapoznania się z metodami i formami pracy,  tym samym nauczyciele mieli okazje do wymiany  doświadczeń.
 

 

 


 

 

 

 

 

POZNAJ NASZYCH PRZYJACIÓŁ W PROJEKCIE
CZECHY

Dnia 12 kwietnia 2017 roku uczniowie klas Gimnazjum i klas Przysposabiajacych do Pracy wzięli udział w warsztatach związanych z realizacją projektu Erasmus +. Celem warsztatów było wykonanie pracy plastycznej oraz zaprezentowanie informacji o Czechach, kolejnego państwa uczestniczącego w projekcie.


 

 


 

 

 

Spotkanie projektowe nauczycieli w Pucku

 

W dniach 12 - 14 czerwca 2017 roku, w naszym Ośrodku, odbyło się spotkanie projektowe nauczycieli z Czech, Niemiec, Luksemburga, Chorwacji i Polski, realizujących projekt Europejski Paszport Zawodowy w ramach programu Erasmus +. Celem spotkania była ewaluacja, omówienie zagadnień związanych z przebiegiem projektu. Jednym z głównych punktów programu było zwiedzanie Gdańska  z przewodnikiem. Odbyła się również uroczysta kolacja z udziałem Pani Iwony Domachowskiej Naczelnika wydziału Edukacji, Kultury, Promocji i Zdrowia miasta Puck. Kolejne spotkanie w ramach mobilności w Polsce w Leśnicy we wrześniu 2017 roku. Do zobaczenia!!!

 

(galeria)  https://goo.gl/photos/REncE6YfqhKEBMMC7

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=828269590655236&id=572939352854929

 

 

 


 

 

 

CZECHY - WYJAZD UCZNIÓW W RAMACH PROJEKTU


Kolejny wyjazd uczniów na międzynarodowe spotkanie do Czech, realizacja projektu Europejski Paszport Zawodowy w ramach programu Erasmus+. Spotkanie organizacyjne uczestników projektu. Czechy Konstantinovy Lazne 14-19.05.2017r. Klatovska Plazen - Litice wytwórnia świec i mydła, uczniowie poznawali techniki dekorowania świec, poznawali etapy produkcji mydła, kolejnym punktem programu było zwiedzanie ZOO w mieście Plzen. Wzięli też udział w warsztatach zorganizowanych w jednej ze szkół specjalnych w miejscowości Stribro. Każdy miał możliwość wykonania własnoręcznie produktu związanego z tematyką projektu: świecy, mydła oraz owieczki z wełny, itp. Zwiedzali największe w świecie piwne SPA w rodzinnym browarze - Chodovar w Czechach.
Kolejny dzień atrakcji, to pobyt w muzeum miasta Cernosin, poznawanie historii i kultury regionu,
zwiedzanie biofarmy, gospodarstwa agroturystycznego, warsztaty w grupach, temat przewodni wyroby z wełny. Uczniowie mieli możliwość wykonania dekoracji na kapelusz - kwiata z wełny.
Wyjazd pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Do zobaczenia w Chorwacji !!!

 

(galeria)  https://goo.gl/photos/nALLzAM3vAwvbvCE8

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=881435362005325&id=572939352854929

 

 


 

 

WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+


Dnia 19 października 2017 roku odbyły się warsztaty dla klas Gimnazjum i klas Przysposabiających do Pracy, związane z realizacją projektu "Europejski Paszport Zawodowy" w ramach programu Erasmus+. Uczestnicy projektu przedstawili relację z majowego pobytu w Czechach oraz wrześniowego w Leśnicy. Wspólnie z rówieśnikami wykonali prace tematycznie związane z poszczególnymi mobilnościami: biżuterię z wełny, bazę woskową do wykonywania świec oraz plakat. Dziękujemy wszystkim za wspólną pracę i zapraszamy do kolejnych równie twórczych spotkań 🙂

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=890918524390342&id=572939352854929&pnref=story

 

 

 


 

 

 
powrót na górę strony
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
ul. Zamkowa 5, 84-100 Puck
Tel. 58 673 22 50
e-mail: soswpuck@wp.pl


Placówka prowadzona przez:
Międzynarodowa współpraca Specjalnego - Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku w ramach programu Erasmus+
Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk Akcja K2 Partnerstwa Strategiczne 2015 - 2018

Copyright: SOSW Puck. Projekt i realizacja: PodisPromotion