ERASMUS+

Międzynarodowa współpraca Specjalnego-Ośrodka

Szkolno-Wychowawczego

w Pucku w ramach programu Erasmus+

 

Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk

Akcja K2 Partnerstwa Strategiczne 2015-2018

 

 Projekt realizowany w ramach akcji 2 „Partnerstwa strategiczne” polega na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych, władz oświatowych i innych organizacji zajmujących się edukacją szkolną. Celem działań w ramach programu jest wprowadzenie długofalowych zmian, innowacji  i dobrych praktyk wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości kształcenia. W szczególności zwiększanie osiągnięć młodych ludzi a także podnoszenie jakości wczesnej edukacji i opieki oraz rozwijanie i wzmacnianie kompetencji zawodowych nauczycieli.

W ramach tej akcji wspierane są działania instytucji partnerskich, które wpływają na rozwój sektora kształcenia i szkoleń zawodowych zarówno  w zakresie lokalnym jak i międzynarodowym. Głównym koordynatorem projektu jest  Staaliches regionales Förderzentrum Johann-Heinrich-Pestalozzi Rudolstadt.  Celem projektu jest poprawa jakości działalności edukacyjnej oraz jej lepszego dopasowania się do potrzeb kształcenia zawodowego. Wspiera on międzynarodową współpracę szkół, umożliwia wyjazdy uczniów za granicę w celu zdobycia nowych umiejętności zawodowych.

W dniach 21.09.2015r. – 23.09.2015r. w Echternach Luksemburgu, odbyło się pierwsze spotkanie projektowe w ramach programu Erasmus+. W spotkaniu uczestniczyła Dyrektor SOSW w Pucku Pani Bożena Jakubowska, wicedyrektor Pani Danuta Bilinska, oraz przedstawiciel Powiatu Puckiego Pani Beata Biełacka.

 

PARTNERZY PROJEKTU:

Chorwacja: Škola za odgoj i obrazovanje – Pula

Czechy: Základní škola, Stříbro, Revoluční 1431

Niemcy: Levana-Schule

Luksemburg: Centre d'education différenciée Echternach

Polska: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pucku

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leśnicy

 

Spotkanie projektowe dotyczyło zaplanowania działań związanych z realizacjᶏ i przebiegiem  projektu. Każdy z partnerόw  przedstawił szczegółowo rodzaj działań, które będzie realizował  w danym roku. Ustalono harmonogram międzynarodowych spotkań, w których  wezmą udział uczniowi i nauczyciele ze szkόŁ partnerskich. Realizacja projektu odbędzie się w latach 2015 – 2018.  Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia budynku szkoły, sal lekcyjnych oraz zapoznania się z metodami i formami pracy,  tym samym nauczyciele mieli okazje do wymiany  doświadczeń.powrót na górę strony
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
ul. Zamkowa 5, 84-100 Puck
Tel. 58 673 22 50
e-mail: soswpuck@wp.pl


Placówka prowadzona przez:
Międzynarodowa współpraca Specjalnego - Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku w ramach programu Erasmus+
Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk Akcja K2 Partnerstwa Strategiczne 2015 - 2018

Copyright: SOSW Puck. Projekt i realizacja: PodisPromotion