XVI Igrzyska Osób Niepełnosprawnych

W dniu 30 maja 2019 r. z okazji Dnia Dziecka odbyły się XVI Igrzyska Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Olimpiada z kuchennymi rewolucjami”.

Organizatorami imprezy byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pucku i Stowarzyszenie Miast Partnerskich „Przyjaciele”. W Olimpiadzie uczestniczyli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku, uczniowie klas integracyjnych ze Szkoły Podstawowej im. M. Zaruskiego w Pucku, dzieci z I Przedszkola Integracyjnego w Pucku i Niepublicznego Przedszkola „Grzybek” w Pucku a także uczestnicy Ośrodka Adaptacyjnego „Razem” w Pucku i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kłaninie.

Gościem specjalnym była Pani Anna Rybicka – polska florecistka, srebrna medalistka olimpijska, mistrzyni Świata oraz mistrzyni Europy. Uświetniła Igrzyska pokazem sprzętu używanego przez florecistów i pokazem walk, do których angażowała również uczestników. Dodatkową atrakcją był wywiad na temat zdrowego odżywiania a większość konkurencji związana była tematycznie z kulinariami.

Uczestnicy pokonywali tor przeszkód z warzywami, smakowali różne owoce, wąchali przyprawy, dopasowywali dania do poszczególnych krajów, uczyli się zasad savoir vivre przy stole, przygotowywali koktajl owocowy itp. Każdy mógł częstować się popcornem, watą cukrową, świeżutkimi pączkami, bigosem i napojami.

Pomocą uczestnikom służyli wolontariusze z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku i I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku. Igrzyska z wyżej wymienionymi atrakcjami dofinansowane były z grantu pozyskanego przez Stowarzyszenie Miast Partnerskich „Przyjaciele” z Urzędu Miasta w Pucku. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Fotorelacja z imprezy: https://photos.app.goo.gl/JnrdGA4UHw96MpGZ6


powrót na górę strony

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
ul. Zamkowa 5, 84-100 Puck
Tel. 58 673 22 50
e-mail: sekretariat@soswpuck.edu.pl
Placówka prowadzona przez:

logo Powiat Pucki

logo Erasmus+

Międzynarodowa współpraca Specjalnego - Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku w ramach programu Erasmus+
Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk Akcja K2 Partnerstwa Strategiczne 2015 - 2018


Deklaracja dostępności

Copyright: SOSW Puck. Projekt i realizacja: PodisPromotion