#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
@LaboratoriaPrzyszlosci
Od września nasz Ośrodek bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości! Otrzymaliśmy 30000 zł na zakup nowoczesnego sprzętu, który wesprze nas w pracy nad rozwojem kompetencji XXI wieku naszych uczniów.
Szkoła dysponuje m.in.: drukarką 3D, mikrokontrolerami, sprzętem audio-wideo. Wzbogaciliśmy także salę gospodarstwa domowego oraz zakupiliśmy maszyny do szycia, aby rozwijać zainteresowania i umiejętności uczniów.
Pierwsze zajęcia z użyciem nowego sprzętu już za nami. Nagłośnienie wykorzystaliśmy podczas prób koła teatralnego oraz na apelu z okazji DEN. Do uwiecznienia tej uroczystości posłużył nam zakupiony aparat fotograficzny oraz gimbal.
W październiku intensywnie korzystaliśmy że sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

W listopadzie wiele zajęć prowadzonych było z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości...
W ramach projektu Labolatoria Przyszłości w grudniu wykorzystalismy sprzęt fotograficzny do zorganizowania sesji świątecznej dla wszystkich uczniów naszej palcówki. Uczniowie uczyli się obsługi sprzętu, oświetlenia planu zdjęciowego i ustawiania kadrów. Sprzęt posłużył również do zarejestrowania koncertu "Dzieci Dzieciom" oraz wykonania zdjęć i nagłośnienia świątecznego kolędowania. Oczywiście stale wykorzystujemy sprzęt kuchenny podczas zajęć kulinarnych. Zakupione w ramach programu tekstylia uczniowie wykorzystali do wykonania świątecznych dekoracji.
W styczniu otrzymaliśmy stoły kuchenne, które pozwoliły na zmodernizowanie pracowni kulinarnej. Uczniowie rozwijali swoje umiejętności konstruując i programując pojazdy z lego essentials. Udało się nam również uruchomić i wydrukować pierwsze projekty z drukarki 3d.
Realizacja programu Labolatoria Przyszłości w lutym
Realizacja programu Laboratoria Przyszłości w marcu 2023 r.
@LaboratoriaPrzyszlosci
Realizacja projektu Laboratoria Przyszłości w kwietniu 2023 r.
W październiku uczniowie klas SPdP doskonalili swoje umiejętności szycia wykonując jesienne wianki i dynie.
powrót na górę strony

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
ul. Zamkowa 5, 84-100 Puck
Tel. 58 673 22 50
e-mail: soswpuck@wp.pl
Placówka prowadzona przez:

logo Powiat Pucki

logo Erasmus+

Międzynarodowa współpraca Specjalnego - Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku w ramach programu Erasmus+
Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk Akcja K2 Partnerstwa Strategiczne 2015 - 2018


Deklaracja dostępności

Copyright: SOSW Puck. Projekt i realizacja: PodisPromotion