Igrzyska Osób Niepełnosprawnych 2014

(więcej zdjęć w galerii)

PIKNIK W RZUCEWIE

Dnia 29.05. 2014r. odbył się „Piknik Rodzinny” w Rzucewie. Impreza organizowana przez wychowawców internatu.  Zaproszono wszystkie dzieci  z rodzinami  oraz wychowawcami.  Impreza rozpoczęła się przedstawieniem teatralnym w wykonaniu naszych artystów pod kierunkiem Pani Edyty Konkel i Danuty Bilińskiej,  występowala także 13 drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku pod okiem Pani Anny Adrian-Dzierżynskiej.  Oprawę muzyczną zapewnili nam Pan Władysław Klein oraz Pan Józef Roszman  można było pobawić się oraz wygrać drobne upominki w konkursach. Nie mogło również zabraknąć kawiarenki gdzie serwowano ciepłe napoje oraz ciasta, jak również grill gdzie można było posilić się pyszną kiełbaską. Zapraszamy za rok!

Organizatorzy !!!!

Internetowy Teatr Telewizji

W drugim semestrze roku szkolnego 2013/2014 uczniowie kontynuowali przygodę z Internetowym Teatrem Telewizji. Młodzież z Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy obejrzeli trzy przedstawienia: „Malutka  Czarownica”, „Oskar  i Pani Roża”, „Zagadka Fahrenheita”.               Edyta Konkel

Wycieczka do Helu

Dnia 9 czerwca 2014 roku uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas przysposabiających do pracy pojechali na całodniową wycieczkę do Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu. Zwiedzili tam skansen artyleryjski poznając zabytkowe rodzaje armat i dział. Mieli też okazję przejechać się wojskową kolejką wąskotorową. Zobaczyli również mieszczące się w żelbetonowym, poniemieckim schronie Muzeum Kolei Helskich.

Preorientacja zawodowa dla klas SPdP

7 maja 2014 r. uczniowie klas SPdP w ramach zajęć przygotowujących ich do aktywności za rynku pracy wzięli udział w Targach Pracy i Edukacji w Pucku, gdzie mieli możliwość poznania ofert zatrudnienia na lokalnym rynku. Natomiast 14 czerwca 2014 r. w szkole odbyło się spotkanie dla tych uczniów z doradcą zawodowym z Centrum Aktywizacji Zawodowej w Pucku. Uczniowie, a szczególnie tegoroczni absolwenci z zainteresowaniem brali udział w dyskusji i zadawali pytania na temat możliwości pracy po zakończeniu edukacji.

Warsztaty z rodzicami

Klasy I-III A SPdP oraz II-III SPdP przygotowały warsztaty plastyczne dla rodziców. 15 kwietnia 2014 r. podczas wspólnej pracy rodzice mieli możliwość współpracy ze swoimi pociechami, młodzież natomiast mogła nauczyć ciekawych technik plastycznych od swoich rodziców. Wszyscy doskonale się bawili podczas wspólnego tworzenia.

Edyta Konkel