"Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga".

Udział w uroczystym podsumowaniu eliminacji wojewódzkich

Dnia 15 czerwca 2015 r. w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Nr 1 w Gdańsku odbyła się uroczystość finałowa konkursu. Praca plastyczna naszego wychowanka  Mariusza Prangi zajęła II miejsce w grupie IV w eliminacjach wojewódzkich XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga". Praca ta zajęła także I miejsce w eliminacjach powiatowych konkursu. Opiekun pani Julita Jabłońska – Nowicka otrzymała podziękowanie za osiągnięcia w pracy z młodzieżą szkolną, a szczególnie za popularyzowanie zasad bezpieczeństwa.

P6150159   P6150149

XII Igrzyska

XII Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych

W dniu 1 czerwca 2015r. z okazji Dnia Dziecka odbyły się XII Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Cyrkowy świat puckich olimpijczyków” zorganizowane przez Stowarzyszenie Miast Partnerskich „Przyjaciele” we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem   Szkolno – Wychowawczym w Pucku. Uczestnikami byli wychowankowie Specjalnego Ośrodka  Szkolno – Wychowawczego w Pucku, Ośrodek Adaptacyjny „Razem”, uczniowie wybranych klas integracyjnych przy Szkole Podstawowej im. M. Zaruskiego w Pucku. W organizacji Igrzysk pomagali wolontariusze – I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku  oraz podopieczni Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Kłaninie. W ramach organizacji przedsięwzięcia uczestnicy zapoznali się z różnymi aspektami sztuki cyrkowej, brali udział  w działalności plastycznej, muzycznej i ruchowej.

Niewątpliwą atrakcją było stanowisko z balonami i malowaniem twarzy przygotowane przez firmę Usługi Animacyjne „Dzwoneczek” oraz stanowisko przygotowane przez Stajnie „Zwierzińc”  Swarzewo, na którym można było spróbować jazdy konnej. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie z Urzędu Miasta w Pucku, za co serdecznie dziękujemy. Jak co roku uzyskaliśmy wsparcie od Piekarni A. L. Konkol z Karwi w formie słodkiego poczęstunku oraz Firmy Kupieckiej Groenwald w formie plastikowych naczyń do serwowania grochówki i napojów.

Za przygotowanie ciepłego poczęstunki dziękujemy nauczycielom i uczniom Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku. Igrzyska są doskonałą okazją do realizowania idei integracji w praktyce i nabywania nowych doświadczeń przy wsparciu innych osób.

Dzień Matki w SPdP

27 maja uczniowie i wychowawcy klas SPdP zaprosili rodziców na imprezę z okazji Dnia Matki. Dzień obfitował w wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczeliśmy aktywnie od wyjścia na kręgielnie. Wszyscy z ogromnym zaangazowaniem wzieli udził w turnieju drużynowym. Po aktywnie spędzonej godzinie  z przyjemnościa wróciliśmy na mały słodko- owocowy poczęstunek. spotkanie zakończyliśmy wreczeniem upominów dla mam, które uczniowie samodzielnie wcześniej przygotowali.

WP 20150527 09 37 48 Pro1

WP 20150527 11 10 51 Pro1

Bieg przełajowy

Uczniowie klasy II-III SPdP pod opieką Edyt Konkel wzęeli udział w Integracyjnym Biegu Przełajowym organizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej "Razem" w Pucku. Bieg odbył sie w lesie nad Zatoka Pucka  w okolicach Błądzikowa. Uczniowie podczas biegu musieli wykonywać różne zadania drużynowe. W zabawie brało udział sześć drużyn z Województwa Pomorskiego. Po zakończeniu zadania ordanizatorz zaprosili wszystkich uczestników na grilla połączenego z zabawą przy muzyce. Po podliczeniu wyników okazało się,że nasza druzyna zajęła I miejsce. GRATULACJE!!!

WP 20150520 10 54 29 Pro1

WP 20150520 13 08 50 Pro1

Turniej Warcabowy

20 maja 2015 roku  trzech uczniów:  Mariusz Pranga, Adam Ratnow oraz Sebastian Machowski reprezentowało nasz Ośrodek na Rejonowym Turnieju Warcabowym. Turniej ten odbył się w Zespole Szkół nr 11 w Gdyni – Pogórzu Górnym.  Nasi uczniowie walczyli o miano Mistrza Warcab.  Bezkonkurencyjny okazał się Adam Ratnow, który został królem rozgrywek. Wszyscy uczniowie wspaniale się bawili w trakcie gry, pamiętając o zasadach fer-play. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom.   GRATULUJEMY!